Vagyon elleni bűncselekmények I.
A vagyon elleni bűncselekmények két csoportját ismeri jelenleg hatályos Büntető Törvénykönyvünk. Ezek a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények és a „sima” vagyon elleni bűncselekmények. Jelen kétr...
A cikk utolsó frissítésének időpontja: 2024. szeptember 11. ( 83 napja)
Előfordulhat, hogy a jogi háttér vagy a piaci helyzet megváltozása miatt a cikkben közölt információk már nem időszerűek. Az információk pontosságáért és hasznosságáért mindent megteszünk, de tartalmukért és felhasználásukért következményeiért felelősséget nem vállalunk.
A Pénzügyi Békéltető Testületek meghatározott célja, hogy alternatív vitarendezési fórumként segítse a fogyasztókat vállalkozásokkal szembeni jogvitás helyzeteikben. Az eljárás gyors, egyéb hatóságoktól független, a peres eljárás szigorú szabályaihoz képest egy kötetlen eljárásról van szó, továbbá költséghatékony, tekintettel arra, hogy ingyenes.
Az eljárás fogyasztóként kezdeményezhető, vagyis olyan természetes személyként, aki önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében jár el és a jogvitás ügye olyan jellegű pénzügyi szolgáltatóval (bank, egyéb hitelintézetek, biztosító, pénzügyi vállalkozások, pénztár, befektetési szolgáltató) szemben áll fenn, amelyet a Magyar Nemzeti Bank felügyel.
További feltétel, hogy a jogvitás ügy a kérelmező (fogyasztó) és a pénzügyi szolgáltatója között létrejött, szolgáltatás igénybevételére vonatkozó jogviszonnyal, szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos meghatározott pénzügyi fogyasztói jogvita.
A Pénzügyi Békéltető Testület alapvető intézményi és eljárási szabályairól a Magyar Nemzeti Bankról szóló 2013. évi CXXXIX. törvény rendelkezik.
A Pénzügyi Békéltető Testület az MNB által működtetett szakmailag független testület, amely a Pénzügyi Békéltető Testület elnökéből és a békéltető testületi tagokból áll.
A Pénzügyi Békéltető Testület tagjai az MNB alkalmazottai. A békéltető testületi tag fogyasztói jogvitával kapcsolatos döntési jogkörében nem utasítható. Békéltető testületi tag az lehet, aki jogi végzettséggel és jogi szakvizsgával vagy közgazdasági egyetemi diplomával rendelkezik. A Pénzügyi Békéltető Testület működési rendje meghatározhatja a békéltető testületi tag alkalmazásának további feltételeit. A békéltető testületi tag munkaviszonyának megszűntetéséhez a Békéltető Testület elnökének jóváhagyása szükséges.
A vagyon elleni bűncselekmények két csoportját ismeri jelenleg hatályos Büntető Törvénykönyvünk. Ezek a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények és a „sima” vagyon elleni bűncselekmények. Jelen kétr...
Korábbi cikkünkben a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények kategóriáját ismertettük. Jelen cikkünkben a vagyon elleni bűncselekmények másik nagy kategóriájával foglalkozunk, az „sima” vagyon elle...
Bár messze még a 2023-as szezon, az esküvői szolgáltatók lefoglalása már javában megkezdődött. Mindenki igyekszik minél jobb áron, minél professzionálisabb szolgáltatásra szerződni. Nyilván az, hog...
Kérjük, töltse ki kapcsolatfelvételi űrlapunkat! 2 napon belül visszahívjuk és személyre szabott tájékoztatás keretében informáljuk a felmerült kérdéskörrel kapcsolatban.
Kérdésem vanKérjük, töltse ki kapcsolatfelvételi űrlapunkat! 2 napon belül visszahívjuk és személyre szabott tájékoztatás keretében informáljuk a felmerült kérdéskörrel kapcsolatban.