Vagyon elleni bűncselekmények I.
A vagyon elleni bűncselekmények két csoportját ismeri jelenleg hatályos Büntető Törvénykönyvünk. Ezek a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények és a „sima” vagyon elleni bűncselekmények. Jelen kétr...
A cikk utolsó frissítésének időpontja: 2024. november 28. ( 28 napja)
Előfordulhat, hogy a jogi háttér vagy a piaci helyzet megváltozása miatt a cikkben közölt információk már nem időszerűek. Az információk pontosságáért és hasznosságáért mindent megteszünk, de tartalmukért és felhasználásukért következményeiért felelősséget nem vállalunk.
A digitális ügyintézés terén jelentős változások várhatók Magyarországon a közeljövőben. A kormány bejelentette, hogy 2025. január 16-tól megszűnik a hagyományos Ügyfélkapu rendszer, helyét az Ügyfélkapu+ és a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) veszi át.
Az Ügyfélkapu eddig lehetővé tette, hogy egyetlen felhasználónév és jelszó segítségével hozzáférjünk különböző állami szolgáltatásokhoz. Azonban a technológiai fejlődés és a biztonsági követelmények növekedése miatt szükségessé vált egy korszerűbb rendszer bevezetése. Az Ügyfélkapu+ és a DÁP célja, hogy biztonságosabb és felhasználóbarátabb hozzáférést biztosítson az állami szolgáltatásokhoz.
Az Ügyfélkapu+ a hagyományos Ügyfélkapu továbbfejlesztett változata, amely kéttényezős hitelesítést alkalmaz a nagyobb biztonság érdekében. Ez azt jelenti, hogy a felhasználónév és jelszó mellett egy további azonosítási módot is használ, például egy mobilalkalmazáson keresztül generált kódot.
A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) egy mobilalkalmazás formájában valósul meg, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy QR-kód beolvasásával jelentkezzenek be az állami weboldalakra és alkalmazásokba. Ezáltal nincs szükség felhasználónév és jelszó megadására, ami egyszerűbbé és gyorsabbá teszi az ügyintézést.
A DÁP alkalmazás több funkcióval is rendelkezik:
A DÁP bevezetése kapcsán felmerültek adatvédelmi aggályok, különösen a személyes adatok biztonságával és a titkosszolgálatok esetleges hozzáférésével kapcsolatban. Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője hangsúlyozta, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok kizárólag nemzetbiztonsági kérdésekkel foglalkoznak, és a DÁP alkalmazás nem jelent kockázatot a felhasználók számára.
A felhasználóknak 2025. január 16-ig lehetőségük van átregisztrálni az Ügyfélkapu+-ra vagy letölteni a DÁP mobilalkalmazást. Az átállás zökkenőmentes lebonyolítása érdekében érdemes időben megtenni a szükséges lépéseket. Az Ügyfélkapu+ regisztrációja online elvégezhető, míg a DÁP alkalmazás letölthető a hivatalos alkalmazásboltokból.
Az Ügyfélkapu megszűnése és az új rendszerek bevezetése jelentős változást hoz a digitális ügyintézés terén Magyarországon. Az Ügyfélkapu+ és a DÁP célja, hogy biztonságosabb és felhasználóbarátabb hozzáférést biztosítson az állami szolgáltatásokhoz. A felhasználóknak érdemes időben felkészülniük az átállásra, hogy zökkenőmentesen folytathassák az online ügyintézést.
A vagyon elleni bűncselekmények két csoportját ismeri jelenleg hatályos Büntető Törvénykönyvünk. Ezek a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények és a „sima” vagyon elleni bűncselekmények. Jelen kétr...
Korábbi cikkünkben a vagyon elleni erőszakos bűncselekmények kategóriáját ismertettük. Jelen cikkünkben a vagyon elleni bűncselekmények másik nagy kategóriájával foglalkozunk, az „sima” vagyon elle...
Bár messze még a 2023-as szezon, az esküvői szolgáltatók lefoglalása már javában megkezdődött. Mindenki igyekszik minél jobb áron, minél professzionálisabb szolgáltatásra szerződni. Nyilván az, hog...
Kérjük, töltse ki kapcsolatfelvételi űrlapunkat! 2 napon belül visszahívjuk és személyre szabott tájékoztatás keretében informáljuk a felmerült kérdéskörrel kapcsolatban.
Kérdésem vanKérjük, töltse ki kapcsolatfelvételi űrlapunkat! 2 napon belül visszahívjuk és személyre szabott tájékoztatás keretében informáljuk a felmerült kérdéskörrel kapcsolatban.